14 березня – Міжнародний день дій на захист річок, води та життя

 

Кам'янка (притока Тетерева) — Вікіпедія

 

р. Кам’янка  (фото з мережі Інтернет)

 

Міжнародний день дій на захист річок, води та життя присвячений солідарності, коли різні спільноти у всьому світі об'єднуються, щоб заявити, що річки мають значення.

 

Різні спільноти та окремі особи по всьому світу збираються разом, щоб протидіяти руйнівним проектам з освоєння водних ресурсів, охорони здоров'я та сталого управління водозбірними басейнами.

 

Річки в природі мають велике значення, вони є ланкою світового кругообігу води. Водообмін у них відбувається через кожні 12 днів.

Річки й для людей виконують величезну роботу. У першу чергу вони є головним джерелом прісної води. А це найбільш життєво необхідна речовина для людини і всього живого. Тому люди завжди оселялися поряд з річками. Саме біля великих рік виникли великі цивілізації стародавнього світу.

Потреби у воді постійно зростають. Внаслідок цього загострюється проблема нестачі прісної води і охорони річок від забруднення відходами господарської діяльності. Тому жителям нашої планети потрібно дбати про збереження “блакитних скарбів”, адже немає нічого ціннішого у світі за звичайну чисту воду.

 

На території Житомирської області протікає 2 822 річки загальною довжиною 13,7 тис. км.

Першочерговими завданнями сьогодення є забезпечення всебічної економії води, відтворення та утримання в належному стані водних ресурсів, забезпечення інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом.